fbpx

Joomla modulių rikiavimas | Kaip pakeisti Joomla modulių rikiavimą

Joomla modulių rikiavimas.

Šiame straipsnyje trumpai aprašysime apie Joomla modulių rikiavimas, arba kaip pakeisti Joomla modulių eiliškumo rikiavimas svetainėje su Joomla Tūrinio Valdymo sistema.

Trumpai kas yra moduliai ir kaip pakeisti Joomla modulių rikiavimas arba eiliškumą, kaip jie turi būti atvaizduoti interneto svetainės puslapyje.

Moduliai yra Joomla TVS plėtiniai, naudojami puslapių atvaizdavimui. Šie moduliai dažnai yra išdėstyti šalia svetainės tūrinio kairėje arba dešinėje puslapio vietuose.
Pavyzdžiui prisijungimo prie svetainės formos laukai, tokie, kaip prisijungimo vardas ir slaptažodis yra Joomla TVS modulis. Modulis taip pat gali būti reklaminis baneris, arba meniu (nuorodos į kitus interneto svetainės puslapius).

Joomla Modulių gali būti įvairių tipų. Pavyzdžiui, nuotraukų galerijos modulis, perkamiausių prekių modulis el. parduotuvėje, prekių krepšelis ir t.t..

Moduliai priskiriami kiekvienam meniu punktui, todėl galite nuspręsti rodyti arba slėpti (pavyzdžiui) prisijungimo modulį, atsižvelgdami į tai, kuriame puslapyje (meniu elemente) vartotojas šiuo metu yra.
Kai kurie moduliai yra susieti su komponentais: „paskutinės naujienos“ modulis, pavyzdžiui, nukreipia į turinio komponentą (com_content) ir rodo nuorodas į naujausius turinio elementus.

Moduliai valdomi per Joomla! Modulių tvarkyklės administratoriaus aplinkoje. Joomla moduliai gali būti išrikiuoti tokia tvarka, kokia pageidaujate Jūs. Pavyzdžiui, prisijungimo prie svetainės modulis gali būti rodomas aukščiau meniu modulio, esančio toje pačioje puslapio vietoje (pvz.: dešinėje), arba atvirkščiai. Joomla modulių rikiavimas valdomas pelyte tempiant konkretų modulį aukštyn arba žemyn į norimą poziciją modulių sąrašo lentelėje.

Norėdami pakeisti Joomla modulių rikiavimas arba kitaip sakant eiliškumą, atlikite šiuos veiksmus:

1. prisijungkite prie savo svetainės Joomla administratoriaus aplinkos , adresas: https://jusuvetainėsadresas.lt/administrator

2. Atsidariusiame lange pasirinkite "Modules" (moduliai) nuorodą. Paspauskite ant jos.

Joomla modulių rikiavimo vietos keitimas

3. Atsidariusiame Joomla "Modules" (modulių) sąraše, pasirinkite filtrą viršuje, kad galėtumėte matyti tik tuos modulius, kuriems norite pakeisti rikiavimą (vietos eiliškumą).

Pavyzdžiui, jei norite keisti Joomla modulius, kurių pozicija svetainėje yra dešinėje (right), viršuje esančiame paieškos filtre spauskite "Filter Options" (Filtro parinktys), tuomet pasirinkite lauką "Select Position" (Pasirinkite vietą) ir iš išsiskleidusio pasirinkimų sąrašo, pasirinkite poziciją "right" (dešinėje). Dabar matote visus Joomla modulius, kurie yra svetainės dešiniajame šone.

Paspauskite ant rodyklyčių lentelės viršuje pirmas stulpelis, šalia "Status". Paspaudus ant šių rodyklyčių, tampa aktyvūs trys brukšniukai prie kiekvieno Joomla modulio.

 Joomla moduliai sąrašas

4. Norėdami pakeisti Joomla modulių rikiavimą arba eiliškumą, užveskite pelyte ant norimo pakeisti modulio rikiavimo vietą aktyvių taškiukų kairėje, paspauskite pelytės kairijį klavišą ir tempkite pelyte ši Joomla modulį į norimą rikiavimo (eiliškumo) poziciją. Atleiskite pelytės klavišą. Dabar Joomla modulis yra Jūsų norimoje rikiavimo (eiliškumo) vietoje.

Visų aprašytų veiksmų, kaip pakeisti Joomla modulių rikiavimą filmukas žemiau.

 

- visada naujausia Joomla versija, visada veikianti interneto svetainė.